среда, 8. декември 2021. Вести денес: 116
home Регион

Вучиќ се уште во болница – Детали за состојбата на српскиот претседател

Вучиќ се уште во болница – Детали за состојбата на српскиот претседател

Претседателството на Србија за Н1 потврди дека здравствената состојба на претседателот на Србија, Александар Вучиќ е стабилна откако вчера тој беше итно хоспитализиран поради проблеми со срцето.

Српскиот претседател бил примен на Воено-медицинската академија во Белград, соопшти Генералниот секретаријат на Претседателот на Србија, а веста рано наутро ја објавија сите српски медиуми.

На Вучиќ вчеравечер нагло му се слошило откако беше на разгледување на проектот „Белград на вода”.

Коронавирус