вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 0
home Регион

Вучиќ објави која вакцина ја одбра

Вучиќ објави која вакцина ја одбра

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, потврди дека утре ќе биде вакциниран со кинеската вакцина Синофарм.

„Одлучив дека тоа ќе биде вo Рудна Глава, во општина Мајданпек – никој не беше таму, а јас бев таму неколку пати“, вели тој.

Вучиќ напомена дека е многу важно да биде вакциниран во еден мал град.

„Реков дека ќе бидам вакциниран кога ќе направиме милион повторно вакцинирани и сега ја надминавме таа бројка“, рече претседателот на Србија.

Локални избори 2021