понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 131
home Регион

Вучиќ: НАТО мислеше се шегувам кога им кажав дека ќе ги кренам авионите

Вучиќ: НАТО мислеше се шегувам кога им кажав дека ќе ги кренам авионите

Претседателот на Србија Александар Вучиќ синоќа во емисијата „Хит Твит“ рече дека е должен да ги брани Србите на Косово и оти челниците на Алијансата се чини дека не го сфатиле сериозно.

НАТО мислеше дека се шегувам кога им реков дека ќе ги кренам авионите.Секој збор добро го вагам пред да го кажам-рече Вучиќ.

Тој им даде 24 часа рок на меѓународните сили на Косово пред да превземе конкретни мерки.

Локални избори 2021