среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 141
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Регион

Вучиќ ќе положи заклетва на 31 мај

Вучиќ ќе положи заклетва на 31 мај

Седницата на која претседателот на Србија ќе положи заклетва пред пратениците за втор претседателски мандат ќе биде одржана на 31 мај во Собранието.

Александар Вучиќ на 3 април победи на редовни избори со 58,59 проценти од вкупните гласови на граѓаните кои гласале во првиот круг.

Актуелниот претседател својот мандат го започна на 31 мај 2017 година, кога свечено положи заклетва.

Коронавирус