вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 81
home Регион

Вучиќ ќе го објави името на мандаторот вечерва

Вучиќ ќе го објави името на мандаторот вечерва

Претседателот на Sрбија и лидер на СНС, Александар Вучиќ, претходно најави дека ќе разговара за неговиот предлог за премиер со неговите сопартијци, а во текот на оваа недела, неговото име треба да биде објавено во јавноста.

Како што дознава српски „Kурир“, претседателот Вучиќ , името на мадаторот ќе го објави денеска во 20 часот, по завршувањето седницата на партијата.

Коронавирус