недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 0
home Регион

Вучиќ ги почна консултациите за формирање влада

Вучиќ ги почна консултациите за формирање влада

Консултациите за формирање на владата на Србија започнаа денеска со состанок помеѓу српскиот претседател Александар Вучиќ и претставници на изборната листа „Албанска демократска алтернатива – Обединета долина“, предводени од Шаип Камбери.

Во наредните денови, Вучиќ ќе се сретне и со претставници на другите партии и листи кои обезбедија мандати на изборите – на СВМ, СПС, СПАС, Партијата за правда и помирување и СНС. 

ЕУРО 2020

Македонија