понеделник, 17. мај 2021. Вести денес: 131
home Регион

ВРИЕ ВО СОСЕДСТВОТО: Денеска близу 3.000 нови случаи – 35 лица ја загубиле борбата со коронавирусот

ВРИЕ ВО СОСЕДСТВОТО: Денеска близу 3.000 нови случаи – 35 лица ја загубиле борбата со коронавирусот

Коронавирусот е потврден кај 2.971 лице во последните 24 часа во Србија, а во исто време, 35 пациенти починале како последица на оваа болест.

Тестирани се 14.565 лица, а хоспитализирани се 7.341.

На респираторот има 259 пациенти.

Коронавирус