четврток, 23. септември 2021. Вести денес: 115
home Регион

„ВРИЕ“ ВО СОСЕДСТВОТО: Близу 8.000 новозаразени, починале 26 пациенти

„ВРИЕ“ ВО СОСЕДСТВОТО: Близу 8.000 новозаразени, починале 26 пациенти

Коронавирусот во Србија е потврден кај 7.723 луѓе во последните 24 часа, а во исто време, 26 пациенти починале како последица од овој вирус.

Тестирани се 27.927 луѓе. На респиратор се приклучени 156 пациенти.

Коронавирус