петок, 24. септември 2021. Вести денес: 100
home Регион

Вратата од Мерцедесот на Меркел се заглави, канцеларката збунета

Вратата од Мерцедесот на Меркел се заглави, канцеларката збунета

Германската канцеларка Ангела Меркел пристигна во Тирана, каде во рамките на својата проштална посета ќе се сретне со лидерите од Западен Балкан.

По пристигнувањето на Меркел на средба со албанскиот премиер Еди Рама се случи мал малер, односно придружбата едвај ја отвори вратата од автомобилот.

По ова канцеларката излезе од автомобилот, па следуваше нов гаф. Рама и подаде рака да се поздрават, а Меркел му возврати со поздрав со тупаница, поради ковид мерките, кој албанскиот премиер го прифати.

Коронавирус