среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 150
home Регион

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Возач од БиХ со автомобил покосил деца на пешачки премин 

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Возач од БиХ со автомобил покосил деца на пешачки премин 

Во Босна и Херцеговина се случила сообраќајна несреќа во која две деца се здобиле со лесни телесни повреди.

Од Оперативниот центар на Министерството за внатрешни работи на Унско-санскиот кантон потврдиле дека несреќата се случила.

На Јутјуб е објавена и воснемирувачка снимка од несреќата. На снимката се гледа моментот кога возач на автомобилот удира во три деца набрзо откако нагзиле на пешачки премин. Возачот запира, а децата стануваат од патот.

Во официјалниот извештај на полицијата се наведува дека две деца се здобиле со лесни повреди, пренесува Клик.ба