вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 41
home Регион

Вознемирувачко видео: Со БМВ се заби во банкина на обиколница- однесе во смрт 3 девојки, а тој преживеа

Вознемирувачко видео: Со БМВ се заби во банкина на обиколница- однесе во смрт 3 девојки, а тој преживеа

Во страшна несреќа која на крајот на јуни се случи на сараевската обиколница загинаа три млади девојки, а момчето кое го возеше џипот БМВ вчера му е одреден едномесечен притвор.

Трагедија се случи на 29 јуни на автопатот А-1 Сараево- Зеница, кога автомобилот кој од возачот беше возен пребрзо сврти на десно, излезе од автопатот и удри во заштитна метална ограда и метален столб, носач на собраќајната сигнализација.

Во сообраќајката загинаа 18- годишната Ајла Ибриќ, една година помалата Лејла Оруч и 16- годишната Наџа Нерадин.

Автомобилот го возел нивниот другар од детството Алмир Ејубовиќ, кој возел нерегистрирано моторно возило марка БМВ Х5.

Во видеото кое се појави на интернет снимен е моментот кога возилото удри во металниот столб.

Коронавирус