вторник, 23. јули 2019. Вести денес: 89
home Регион

Вознемирувачко видео: Автобус влета на бензинска станица во Косово, двајца загинати

Вознемирувачко видео: Автобус влета на бензинска станица во Косово, двајца загинати

Тешка сообраќајна несреќа попладнево се случи во близина на косовското село Лугаѓи, кога автобус изгуби контрола и влета на бензинска станица.

Според информациите, две лица загинаа, а трето лице се бори за живот.

До несреќата дошло кога автобусот, што сообраќал на релација Приштина- Урошевац, во обид да избегне директен судар со возило од спротивен правец, влетал на бензинска станица.

Овој инцидент го снимиле надзорните камери.