петок, 4. декември 2020. Вести денес: 58
home Регион

ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ФОТОГРАФИИ: „Гробари“ и „Делии“ се претепаа меѓу себе

ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ФОТОГРАФИИ: „Гробари“ и „Делии“ се претепаа меѓу себе

Голема тепачка помеѓу фановите на Црвена Ѕвезда и Партизан се случи во Земун помеѓу младинските екипи на двата тима.

Според информациите 150-тина „Гробари“ начекале во заседа 300 „Делии“ и настанала голема тепачка.

Во тепачката посериозно се повредени две лица, а се вмешала и полицијата која ги растерала силеџиите и работи на расчистување на случајот.

Дербито заврши со победа на Црвена Ѕвезда во меч со пресврт.

 

 

Коронавирус