петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 27
home Регион

Вознемирувачка фотографија: Гром усмрти стадо овци

Вознемирувачка фотографија: Гром усмрти стадо овци

Стадо од девет овци беше усмртено од гром во текот на вчерашното невреме во Србија кое направи пустош.

Силен дожд и грмежи, предизвикаа хаос, а на социјалните мрежи осамнаа неколку вознемирувачки фотографии од угинатите животни и силниот град.

Коронавирус