сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 78
home Регион

Возило на Брза помош смачкано од огромно дрво: Интервенирале пожарникари и полиција (ВИДЕО)

Возило на Брза помош смачкано од огромно дрво: Интервенирале пожарникари и полиција (ВИДЕО)

Утринава во 2 часот во Загреб огромно стебло падна врз возило на Итна помош, а гранките од дрвото оштетиле и неколку паркирани возила.

Интервенирала полицијата и противпожарната служба.

„Се слушна кршење и силен удар.Веднаш побрзавме да видиме за што се работи.Не можев да верувам дека ветер успеа да откорне така големо дрво.Среќа што немаше луѓе во бизина“ вели оцевидец за 24 Сата.хр.

Коронавирус