четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Регион

Возач на градски автобус пијан зад воланот, им го ризикуваше животот на повеќе од 80 патници (ФОТО)

Возач на градски автобус пијан зад воланот, им го ризикуваше животот на повеќе од 80 патници (ФОТО)

Иако бил во работно време и превезуваше стотици граѓани на Тирана, тоа не го спречило возачот на еден градски автобус да се поднапие.

Во автобусот имало повеќе од 80 патници, а возачот бил застанат од полицијата кога направил голем сообраќааен прекршок.

Имено, тој поминал на црвено на една раскрсница во главниот град на Албанија, притоа резикувајќи да предизвика голема сообраќајна трагедија.

После полициската контрола, откриено било дека возачот бил по дејство на алкохол а во крвта му биле откриени 0.69 промили алкохол.

Коронавирус