вторник, 21. март 2023. Вести денес: 96
home Регион

Вооружен напад во Будва, градот блокиран: Две лица повредени- еве ги деталите

Вооружен напад во Будва, градот блокиран: Две лица повредени- еве ги деталите

Две лица се повредени во вооружен напад во Будва, по што полицијата го блокирала градот.

Како што соопшти полицијата, повредените се надвор од животна опасност и се префрлени во которската болница. Веднаш по инцидентот, кој се случил два часа по полноќ, полицијата го блокирала градот.

Според локалните медиуми, нападот се случил во ресторан во Будва откако непознато лице, кое носело силиконска маска, отворило оган од засега непознати причини.

Истрагата е во тек.

loading...