четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 25
home Регион

Вонредна состојба во регионот: Силно невреме, градските улици претворени во реки

Вонредна состојба во регионот: Силно невреме, градските улици претворени во реки

Во Бања Лука е прогласена вонредна состојба поради силното невреме.

Силното невреме кое ја погоди општината Костајница, направи големи материјални штети, откако се излија две реки како и неколку помали потоци, па градските улици ги претворија во реки, пренесува „РТРС“.

Началникот на општината прогласи вонредна ситуацијата, а екипи за проценување на штетите уште денес би требало да излезат на терен.

Коронавирус