среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 127
home Регион

Воен авион се урна во Србија

Воен авион се урна во Србија

Во Србија падна воен авион. Според првичните информации, се срушил во близина на Лозница.

Веста ја пренесоа српските медиуми без притоа да прецизираат повеќе детали за евентуални жртви или повредени.

Нема информации за состојбата на членовите на екипажот и пилотите.

Коронавирус