четврток, 1. октомври 2020. Вести денес: 136
home Регион

ВО ЖИВО: Вучиќ се обраќа во Косово

ВО ЖИВО: Вучиќ се обраќа во Косово

Претседателот на Србија Александар Вучиќ во моментов држи говор во Косовска Митровица.

Насобраниот народ на плоштадот го пречека српскиот претседател со овации.

Коронавирус