понеделник, 1. август 2022. Вести денес: 42
home Регион

ВО ЖИВО: Сплит се простува од Оливер, целиот град во еден глас ги пее неговите песни

ВО ЖИВО: Сплит се простува од Оливер, целиот град во еден глас ги пее неговите песни

Сплит плаче, Хрватска, целиот Балкан е во солзи по смртта на музичката легенда Оливер Драгојевиќ.

Вечерва огромен број граѓани се собрани и во еден глас ги пеат неговите песни.

Коронавирус