вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 50
home Регион

ВО ЖИВО: Еден од исчезнатите полицајци пронајден мртов

ВО ЖИВО: Еден од исчезнатите полицајци пронајден мртов

Неофицијално албанските медиуми објавуваат дека телото на еден од двајцата исчезнати полицајци кои во саботата вечерта со полициско возило влетаа во реката Лепенец е пронајдено.

Денеска околу 15:45 минути во заедничка акција помеѓу полицијата на Косово и медицинската помош како и против пожарната служба го пронајде телото на еден од полициските службеници.

Истрагата продолжува и по другиот полицаец, а повеќе информации засега не се објавуваат.

Локални избори 2021