недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 0
home Регион

Во Србија за еден ден се заразиле 1.366 лица а починале 21 пациент

Во Србија за еден ден се заразиле 1.366 лица а починале 21 пациент

Коронавирусот во последните 24 часа во Србија е потврден кај 1.366 лица, а истовремено како последица од овој вирус починале 21 пациент.

На респиратори се 138 пациенти. Вкупно се тестирани 12.869 лица.

ЕУРО 2020

Македонија