петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 179
home Регион

Во Србија за 24 часа заразени уште 3.405 лица – 39 ја загубиле борбата со коронавирусот

Во Србија за 24 часа заразени уште 3.405 лица – 39 ја загубиле борбата со коронавирусот

Во соседната држжава, Република Србија коронавирусот е потврден кај 3.405 луѓе во последните 24 часа, а 39 пациенти починале.

264 пациенти се приклучени на респиратори.

Коронавирус