понеделник, 17. мај 2021. Вести денес: 154
home Регион

Во Србија за 24 часа регистрирани 3.508 нови случаи – 41 починаа

Во Србија за 24 часа регистрирани 3.508 нови случаи – 41 починаа

Коронавирусот во Србија е потврден кај 3.058 лица во последните 24 часа, а во исто време, 41 пациент починал како последица на вирусот.

Тестирани се 14.034 лица, а хоспитализирани се 7.903 пациенти.

260 пациенти се приклучени на респиратор.

Коронавирус