сабота, 25. јуни 2022. Вести денес: 0
home Регион

Во Србија уште три жртви на Ковид-19, 463 новозаразени

Во Србија уште три жртви на Ковид-19, 463 новозаразени

Во Србија во последните 24 часа се регистрирани 463 нови случаи на коронавирус, од 6.888 тестирани примероци. Како последица на коронавирусот починале уште три лица.

На болничко лекување се 360 пациенти со коронавирус, од кои 23 се на респиратор.

Од почетокот на пандемијата, во Србија се регистрирани 2.007.554 случаи на коронавирус, меѓу 9.504.063 тестирани примероци.

Коронавирус