недела, 26. јуни 2022. Вести денес: 17
home Регион

Во Србија уште 342 нови случаи, 8 лица починале

Во Србија уште 342 нови случаи, 8 лица починале

Koронавирусот во последните 24 часа во Србија е потврдена кај 342 лица, а како последица од овој вирус починале 8 лица.

Тестирани биле 3.978 лица. На респиратор се приклучени 25 пациенти.

Коронавирус