недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 74
home Регион

Во Србија рекордни 7.999 новозаразени со коронавирус, 48 починати

Во Србија рекордни 7.999 новозаразени со коронавирус, 48 починати

Во последните 24 часа биле забележани рекордни 7.999 случаи на коронавирус од 22.837 тестирани. Починаа 48 лица.

Ова е најголем број на тестирани и заболени од коронавирус од почетокот на пандемијата.

На апарати за дишење се приклучени 269 пациенти.

Угостителските објекти и услужните дејности ќе можат да работат само до 17 часот во работните денови, а за време на викендите воопшто нема да можат да работат, е една од новите мерки предложени од Кризниот штаб, што ќе ги донесе владата на седницата во четврток.Мерките ќе важат од петок.

Коронавирус