вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 20
home Регион

Во Србија регистрирани 579 нови случаи на Ковид-19

Во Србија регистрирани 579 нови случаи на Ковид-19

Во Србија во последните 24 часа се регистрирани 579 нови случаи на Ковид-19, што е најмногу од почетокот на епидемијата.

Од последиците на вирусот во таа земја во последните 24 часа починале три лица.

Од 8.209 тестови во изминатото деноноќие се регистрирани 579 нови случаи на Ковид-19.

На респиратори се 24 пациенти заразени со коронавирус.

Коронавирус