сабота, 25. јуни 2022. Вести денес: 66
home Регион

Во Србија регистрирани 2.267 нови случаи на Ковид-19, починале 25 лица

Во Србија регистрирани 2.267 нови случаи на Ковид-19, починале 25 лица

Според последните информации во Србија се регистрирани 2.267 новозарзени а од последиците на вирусот починале 25 лица.

Во последните 24 часа се тестирани 12.889 примероци, а 2.437.036 од почетокот на епидемијата.

Моментално се хоспитализирани 5.503 пациенти, а 189 се на респиратор.

Од почетокот на епидемијата починале 3.664 лица, а стапката на смртност изнесува еден отсто.

Коронавирус