петок, 24. септември 2021. Вести денес: 134
home Регион

Во Србија пристигнаа нови 133.490 дози на Фајзер

Во Србија пристигнаа нови 133.490 дози на Фајзер
фото: танјуг

Српското министерство за здравство  соопшти дека денес  во Србија е доставен нов контингент вакцини „Фајзер-Бионтек“.

113.490 дози вакцини пристигнаа во Србија, како дел од редовната испорака.

Вакцините биле доставени до Институтот „Торлак“, пренесува Танјуг.

Коронавирус