четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Регион

Во Србија повторно повеќе од 6.000 новозаразени со коронавирус, починаа 10 лица

Во Србија повторно повеќе од 6.000 новозаразени со коронавирус, починаа 10 лица

Во Србија во последните 24 часа се регистрирани 6.102 нови случаи на коронавирус, од 16.311 тестирани примероци.

Уште десет лица починаа како последица на коронавирусот.

На болничко лекување се 525 пациенти со Ковид, од кои 18 се на вентилатори.

Коронавирус