сабота, 10. декември 2022. Вести денес: 15
home Регион

Во Србија повторно повеќе од 100 новозаболени – починале 4 лица

Во Србија повторно повеќе од 100 новозаболени – починале 4 лица

Коронавирусот во Србија е потврден кај 104 лица во последните 24 часа, а четворица пациенти починале како резултат на овој вирус.

На респиратор има 12 лица.

Во последните 24 часа во Србија биле тестирани 8.397 лица.

Qatar 2022