сабота, 25. јуни 2022. Вести денес: 47
home Регион

Во Србија починале 4 лица од коронавирусот: Регистрирани нови 760 случаи

Во Србија починале 4 лица од коронавирусот: Регистрирани нови 760 случаи

Коронавирусот во последните 24 часа е потврден кај 760 лица, а во исто време како последица на овој вирус починале 4 пациенти.

Тестирани се 9.479 лица. На респиратор се 26 пациенти.

Бројот на хоспитализирани е 402.

Тестирани се вкупно 9.481.282 лица. Стапката на смртност е 0,80%.

Коронавирус