сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 112
home Регион

Во Србија починале 39 лица, нови 7.201 случаи на коронавирусот

Во Србија починале 39 лица, нови 7.201 случаи на коронавирусот

Коронавирусот во последните 24 часа во Србија е потврден кај 7,201 луѓе, а во исто време, 39 пациенти починале како последица на овој вирус.

Тестирани се 23.408 луѓе. 195 лица се приклучени на апарат за дишење.

5.014 лица се хоспитализирани.

Коронавирус