вторник, 15. јуни 2021. Вести денес: 51
home Регион

Во Србија нови 918 случаи на коронавирусот – 18 лица ја загубиле битката

Во Србија нови 918 случаи на коронавирусот – 18 лица ја загубиле битката

Коронавирусот во последните 24 часа во Србија е потврден кај 918 лица. Како последица од овој вирус починаа 18 пациенти.

Тестирани се 10.225 лица.

ЕУРО 2020

Македонија