среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 150
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Регион

Во Србија нови 74 случаи на коронавирусот – починале 4 лица

Во Србија нови 74 случаи на коронавирусот – починале 4 лица

Коронавирусот во Србија е потврден кај 74 лица во последните 24 часа, а 4 пациенти починале како резултат на овој вирус. Во последните 24 часа биле тестирани 8.065 лица.

На респиратор се приклучени 11 лица.

288 пациенти биле хоспитализирани.