сабота, 12. јуни 2021. Вести денес: 0
home Регион

Во Србија нови 656 случаи – починале 14 пациенти

Во Србија нови 656 случаи – починале 14 пациенти

Коронавирусот во Србија во последните 24 часа е потврден кај 686 лица, а истовремено како последица од овој вирус починале 14 пациенти.

Тестирани се 11.870 лица. На респиратор се приклучени 86 пациенти.

Бројот на хоспитализирани изнесува 2.410.

ЕУРО 2020

Македонија