недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 89
home Регион

Во Србија нови 575 случаи на коронавирусот – 15 лица починале

Во Србија нови 575 случаи на коронавирусот – 15 лица починале

Коронавирусот во последните 24 часа во Србија е потврден кај 575 лица, а истовремено како последица од овој вирус починале 15 пациенти.

Тестирани се 9.329 лица.

На респиратор се приклучени 93 пациенти.

ЕУРО 2020

Македонија