четврток, 16. септември 2021. Вести денес: 88
home Регион

Во Србија нови 292 случаи на коронавирусот – починале две лица

Во Србија нови 292 случаи на коронавирусот – починале две лица

Во последните 24 часа, коронавирусот во Србија е потврден кај 292 лица, а во исто време, 2 пациенти починале како последица на овој вирус.

Тестирани се 9.236.

На респиратор има 13 пациенти.

Коронавирус