сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 100
home Регион

Во Србија нови 241 случаи на коронавирусот – едно лице починало

Во Србија нови 241 случаи на коронавирусот – едно лице починало

Во последните 24 часа, коронавирусот е потврден кај 241 лице во Србија, а во исто време, еден пациент починал како последица на овој вирус.

Тестирани се 8.817 лица.

На респираторот има 11 пациенти.

Бројот на хоспитализирани пациенти е 338.

Коронавирус