четврток, 5. август 2021. Вести денес: 164
Вонредна вест

ЦРНА СТАТИСТИКА ВО МАКЕДОНИЈА: Од коронавирус починаа 4 лица, 219 новозаразени

home Регион

Во Србија нови 227 случаи на коронавирусот – едно лице починало

Во Србија нови 227 случаи на коронавирусот – едно лице починало

Во последните 24 часа во Србија биле потврдени 227 нови случаи на коронавирусот, а како последица на овој вирус починал еден пациент. Тестирани биле 9.072 луѓе.

На респиратор се приклучени 8 пациенти.

Од почетокот на пандемијата тестирани се вкупно 4.563.171 граѓани, биле позитивни 718.817 а починале 7.084.

Коронавирус