четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 89
Во живо

Прес-конференција на Мицкоски

home Регион

Во Србија нови 198 случаи на коронавирусот – 8 лица ја загубиле битката со коронавирусот

Во Србија нови 198 случаи на коронавирусот – 8 лица ја загубиле битката со коронавирусот

Коронавирусот во последните 24 часа во Србија е потврден кај 198 лица, а истовремене како последица на овој вирус починаа 8 пациенти.

Тестирани се 9.390 лица.

На респиратор се приклучени 20 пациенти. Од почетокот на пандемијата во Србија починале вкупно 6.938 лица, а тестирани се 4.240.178.

Коронавирус