вторник, 3. август 2021. Вести денес: 174
home Регион

Во Србија нови 189 заразени – починале 4 лица

Во Србија нови 189 заразени – починале 4 лица

Коронавирусот во Србија во последните 24 часа е потврден кај 189 лица, а како последица од овој вирус починале 4 пациенти.

Тестирани се 9.786 лица. На респираторот има 7 пациенти.

Денеска во Србија се реавакцинирани 2.664.000 лица или околу 50 проценти од населението.

Коронавирус