петок, 31. март 2023. Вести денес: 136
home Регион

Во Србија нови 1.406 случаи на коронавирусот – починале 17 пациенти

Во Србија нови 1.406 случаи на коронавирусот – починале 17 пациенти

Коронавирусот во последните 24 часа во Србија е потврден кај 1.406 лица, а истовремене како последица на овој вирус починале 17 пациенти.

Тестирани биле 12.405 лица. На респиратор се приклучени 104 пациенти.

Вкупен број на регистрирани случаи од почетокот на пандемијата во Србија изнесува 703.497.