вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 210
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Лисиче

home Регион

Во Србија и понатаму алармантно: Починале 54 пациенти, бројката на новозаразени висока!

Во Србија и понатаму алармантно: Починале 54 пациенти, бројката на новозаразени висока!

Коронавирусот во Србија во последните 24 часа е потврден кај 6.786 луѓе, а во исто време, 54 пациенти починале како последица на овој вирус.

Тестирани се 22,710 луѓе.

На респиратор се приклучени 286 пациенти.

Локални избори 2021