понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 147
АКТУЕЛНО

Скопје БЛОКИРАНО, Данела Арсовска со СПЕЦИЈАЛЦИ се брани од СКОПЈАНИ и новинарските екипи

home Регион

Во Србија денес регистрирани 3.200 нови случаи на Ковид-19, починаа 52 пациенти

Во Србија денес регистрирани 3.200 нови случаи на Ковид-19, починаа 52 пациенти

Според последните информации во Србија регистрирани се 3.200 новозаразени од 13.201 тестирани примероци, а починаа 52 пациенти.

На респиратори се 295 пациенти.

Бројот на заразени на дневно ниво опаѓа, но се уште е на високо ниво, а во текот на овој викенд одлучено е да се продолжи работното време на трговските и угостителските објекти.

Коронавирус