вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 44
home Регион

Во Србија денес речиси 4.500 новозаразени и 51 починат од Ковид-19

Во Србија денес речиси 4.500 новозаразени и 51 починат од Ковид-19

Според последните информации, во Србија се потврдени 4.426 нови случаи на коронавирус. Од последиците на вирусот починало 51 лице.

Во последните 24 часа се тестирани 16.617 примероци, а вкупно 2.188.004 од почетокот на епидемијата.

На респиратори се 309 пациенти, а хоспитализирани се 9.672.Досега вкупно починале 2.833 лица, а стапката на смртност изнесува 0.91 отсто

Коронавирус