сабота, 25. јуни 2022. Вести денес: 0
home Регион

Во Србија четири нови смртни случаи и уште 157 заразени

Во Србија четири нови смртни случаи и уште 157 заразени

Во Србија, во изминатите 24 часа се пријавени 157 нови случаи на инфекција со Ковид-19, а починати се уште четири лица.

Од почетокот на епидемијата во Србија од компликации поради коронавирус починале 189 лица, а вкупно заразени се 9.362, пренесува „Блиц“.

Досега се опоравиле 1.426, а на респиратори во моментов се 57 пациенти заболени од Ковид-19.

Коронавирус