вторник, 21. март 2023. Вести денес: 88
home Регион

Во Србија бројката на новозаразени падна под 1.000 – починале 19 пациенти

Во Србија бројката на новозаразени падна под 1.000 – починале 19 пациенти

Коронавирусот во последните 24 часа во Србија е потврден кај 834 луѓе. Како последица од овој вирус починале 19 починати.

На респиратор се приклучени 137 пациенти.

Тестирани се 9.389 луѓе.

loading...